Delte ut kaffe til kollektivt-reisende

Grytidlig tirsdagsmorgen sto det fire trøtte, men blide, ungdommer og delte ut gratis kaffe og løpesedler til de kollektivtreisende i Stavanger.

Av Karoline Runestad  |  Tirsdag 15. mai 2007

Tips en venn   |  Utskriftsversjon   |  DelDel

Etter en lang natt på kontoret med kaffekoking og opptrykking av løpesedler var det likevel smil å se i ansiktene til de fire fra Stavanger SU.
Med fulle kaffekanner og løpesedler under armen sto Bård André Bendiksen, Marius Ramsland, Akosua Awuku og Karoline Runestad ved Byterminalen og takket de som reiste kollektivt. På den måten fikk de, på en positiv måte, ut et viktig budskap: "Privatbilismen står for den største delen av Stavangers lokale klimautslipp - sats på kollektivt og spar miljøet".

Og når kaffekannene var tomme og løpesedlene var tomme ventet skolebenken for hele gjengen. Så får vi håper lærerene møtte de trøtte elevene sine med litt tålmodighet.

For mer se oppslaget på Stavanger Afteblad sine nettsider:

http://web3.aftenbladet.no/lokalt/article452421.ece


Karoline Runestad | E-post: runestadkaroline@hotmail.com